Un Echipaj de la Patrula Sanitară, aflat in misiune de patrulare, a fost sesizat de către un trecător despre faptul că o persoană ar fi blocată într-un container de colectare a hainelor uzate, la baza Pasarelei Octav Băncilă.
Aceștia s-au deplasat imediat la fața locului și au confirmat cele semnalare de trecător.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/04/femeie-3.webp)
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/04/femeie-2.webp)
„Prin intermediul dispeceratului operat de către Poliția Locală Iași au solicitat sprijin și un echipaj de la Salubris Iași a venit în sprijinul colegilor noștri, deschizând containerul, astfel persoana blocată a ieșit tefer și nevătămată”, au declarat reprezentanții Patrulei Sanitară din Iași.
Citiți și Patru tineri din Tansa băgați în arest după ce opreau mașini pe stradă și le vandalizau
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/04/femeie-1-1.webp)
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/04/femeie-6.webp)
Persoana de sex feminin, aflată in stare de ebrietate, nu a necesitat atenție medicală de urgență, refuzând categoric orice sprijin oferit în acest sens.