Două persoane au rămas incarcerate, conştiente, în urma unui accident care s-a produs în localitatea Cotu Morii, comuna Popricani.
La locul interventiei a acţionat Detașamentul 1 de Pompieri Iași cu un echipaj de descarcerare, o autospecială de intervenție și stingere cu apă și spumă cu modul de descarcerare, un echipaj de prim ajutor calificat și echipajul de Terapie Intensivă Mobilă cu medic, scrie ziaruldeiasi.ro.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2023/02/accident-cotu-morii-1024x473.jpg)
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2023/02/accident-cotu-morii-1-1024x576.jpg)