La ora 06:07, Dispeceratul Integrat ISU – SMURD – SAJ Iași a primit un apel referitor la un accident rutier în localitatea Vulturi. Incidentul a implicat două autoturisme, soldându-se cu 4 victime, toate conștiente și neîncarcerate.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-03-22-at-08.44.53-1-1024x768.jpeg)
Echipele de intervenție sosite la fața locului au constatat că 3 dintre victime necesitau îngrijiri medicale și au fost transportate la spital. Una dintre acestea a refuzat transportul. La locul accidentului au acționat o autospecială de intervenție și stingere cu modul de descarcerare și acordarea primului ajutor din cadrul Detașamentului 1 de Pompieri Iași, împreună cu două echipaje de prim ajutor calificat. De asemenea, au intervenit și două echipaje medicale de la SAJ Iași.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-03-22-at-08.44.54-1024x769.jpeg)