Angajaţii din cadrul Finanţelor Iaşi au protestat două zile la rând pentru a atrage atenţia asupra problemelor cu care se confruntă în activitatea de zi cu zi. Nemulţumirile acumulate în timp, legate în special de volumul ridicat de muncă şi condiţiile de lucru, au determinat escaladarea formelor de protest, culminând cu decizia de a continua mişcările şi în data de 4 iunie. Atunci, angajaţii instituţiei nu se vor prezenta la serviciu.
Trending
- EU SĂNĂTOS / Riscurile infecțioase
- LUMINA ORTODOXIEI / Cum putem răspunde practic iubirii Sfintei Treimi?
- POLITICA LA IAȘI / Despre administrație și dreptul administrativ
- DEZBATEREA ZILEI / Sprijin pentru bursieri
- Evenimentele culturale ale săptămânii, la Iași
- DEZBATEREA ZILEI / Bătălia pentru Guvern
- Trei cai furați de la o stână din Iași, recuperați de polițiști. Hoțul a fost trimis în spatele gratiilor
- Începe „Șotron 2026”: Grădina Muzeului „Vasile Pogor” se transformă în cel mai mare spațiu de joacă din Iași

