Odată cu debutul verii şi deschiderea sezonului estival, Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă a lansat o campanie naţională de conştientizare, intitulată sugestiv „APA NU IARTĂ! AI GRIJĂ!”. Derulată până la sfârşitul lunii august, iniţiativa îşi propune să schimbe comportamentul românilor în apropierea apei şi să prevină tragediile la scăldat.
Trending
- EU SĂNĂTOS / Riscurile infecțioase
- LUMINA ORTODOXIEI / Cum putem răspunde practic iubirii Sfintei Treimi?
- POLITICA LA IAȘI / Despre administrație și dreptul administrativ
- DEZBATEREA ZILEI / Sprijin pentru bursieri
- Evenimentele culturale ale săptămânii, la Iași
- DEZBATEREA ZILEI / Bătălia pentru Guvern
- Trei cai furați de la o stână din Iași, recuperați de polițiști. Hoțul a fost trimis în spatele gratiilor
- Începe „Șotron 2026”: Grădina Muzeului „Vasile Pogor” se transformă în cel mai mare spațiu de joacă din Iași

