Mii de sindicalişti din sănătate şi asistentă socială au protestat miercuri în Capitală faţă de noul proiect al legii salarizării. Membrii Federaţiei Sanitas susţin că modificările propuse ar putea duce la scăderi de venituri şi la accentuarea inechităţilor din sistem. Protestatarii au cerut dialog cu autorităţile şi schimbarea prevederilor pe care le consideră nedrepte.
Trending
- EU SĂNĂTOS / Riscurile infecțioase
- LUMINA ORTODOXIEI / Cum putem răspunde practic iubirii Sfintei Treimi?
- POLITICA LA IAȘI / Despre administrație și dreptul administrativ
- DEZBATEREA ZILEI / Sprijin pentru bursieri
- Evenimentele culturale ale săptămânii, la Iași
- DEZBATEREA ZILEI / Bătălia pentru Guvern
- Trei cai furați de la o stână din Iași, recuperați de polițiști. Hoțul a fost trimis în spatele gratiilor
- Începe „Șotron 2026”: Grădina Muzeului „Vasile Pogor” se transformă în cel mai mare spațiu de joacă din Iași

