Opt pompieri ieșeni au fost mobilizați miercuri pentru a debloca ușa unui apartament situat pe strada Vasile Urechia din municipiu.
Reprezentanții ISU Iași au trimis la adresa respectivă echipaje din cadrul Detașamentului 2 de Pompieri, cu o autospecială de stingere și o ambulanță de prim ajutor.
Ajunși la fața locului, militarii au făcut o recunoaștere rapidă și au pătruns în interiorul imobilului pentru a evalua starea de fapt și pentru a se asigura că nicio persoană nu se află în pericol.
Fii alături de noi pe Facebook

