Subscribe to Updates

    Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

    What's Hot

    DEZBATEREA ZILEI / Zbor spre inovație

    3 iunie 2026

    O conferință despre investiții și dezvoltare

    3 iunie 2026

    Activitate de educaţie anticorupţie desfășurată de ofițerii de prevenire la Spitalul de Boli Cronice ”Sf. Ioan” din Târgu Frumos

    3 iunie 2026
    Trending
    • DEZBATEREA ZILEI / Zbor spre inovație
    • O conferință despre investiții și dezvoltare
    • Activitate de educaţie anticorupţie desfășurată de ofițerii de prevenire la Spitalul de Boli Cronice ”Sf. Ioan” din Târgu Frumos
    • Peste 15.000 de sindicaliști Sanitas ies în stradă împotriva noii legi a salarizării
    • Răsturnare de situație în cazul din Moara de Vânt: Cum a scăpat Ahmed Sami el-Bourkadi de detenția pe viață
    • Suspectul în cazul uciderii polițistului din Piatra Neamț, reținut pentru omor în forma violenței în familie
    • Șoferiță de 24 de ani, depistată la PTF Sculeni cu o alcoolemie de 0,85 mg/l în aerul expirat
    • BUSINESS ROMÂNESC / IMM Club și Secretele Antreprenorilor de Succes
    Facebook Instagram YouTube
    IasiTV LifeIasiTV Life
    • LIVE
    • Acasa
    • ELECTORAL 2024
    • EMISIUNI
      • REGINA MARIA
      • Povesti de succes
      • ROMÂNIA ESTE ȚARA MEA!
      • PODCASTUL LUI RADU PRISACARU
      • DILEME MORALE SI ETICE
      • SĂ NE RUGĂM!
      • CONTRAATAC
      • DEZBATEREA ZILEI
      • DAREA DE SEAMĂ
      • EU SĂNĂTOS
      • FAPTE BUNE
      • FAPTE ŞI DREPTURI
      • IA`ȘI EDUCĂ
      • IAȘUL TE VEDE
      • ÎN AUDIENTĂ
      • TIMPURI
      • TEATRU
      • LUMINA ORTODOXIEI
      • PE FIRUL CUNOAȘTERII
      • POLITICA LA IAȘI
      • RURALIS
      • UNGHI DREPT
      • VIAȚĂ DE ARTIST
      • CONDIMENTE
      • BUSINESS ROMANESC
      • CUVÂNT DE ÎNVĂȚĂTURĂ
      • EDIȚIE SPECIALĂ
    • STIRI
      • LOCAL
      • EVENIMENT
      • POLITIC
      • NAȚIONAL&INTERNAȚIONAL
      • ECONOMIC
      • STIRI VIDEO
      • STIRE PUB
      • SĂNĂTATE
      • SPORT
      • SHOWBIZ
      • LIFESTYLE
    • MOLDOVA
      • BACĂU
      • BOTOȘANI
      • NEAMȚ
      • SUCEAVA
      • VASLUI
    • Echipa
    • ANUNȚURI
    • TRIMITE STIREA TA
    IasiTV LifeIasiTV Life
    LIVE
    Home»Știri»LOCAL»Sfaturi despre cum să ai grijă de gustul bun și de proprietățile benefice ale pâinii Panifcom
    LOCAL

    Sfaturi despre cum să ai grijă de gustul bun și de proprietățile benefice ale pâinii Panifcom

    14 martie 2020Updated:1 februarie 2023Niciun comentariu3 Mins Read
    Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit Telegram

    O pâine rumenă și mândră, de i se duce vestea, este întotdeauna o pâine făcută ca pe vremuri, cu maia. Frământată cu grijă de mâinile puternice ale brutarilor Panifcom, din aluat pufos, odihnită mai apoi la cald, coaptă cu dragoste, ca pe vremurile de mult trecute, după obiceiuri străvechi, pâinea Panifcom, cu maia,  păstrează gustul bogat al tradiției.

    Pâinea Panifcom este plămădită cu maia, fapt ce-i conferă un gust și o textură aparte. Gustul specific – ușor acrișor,  textura miezului moale,  coaja crocantă, beneficiile reale pentru sănătate, un indice glicemic mai mic, grija cu care se obține această pâine – toate sunt premise cu care ne mândrim când vă oferim această pâine.

    Tocmai pentru că îți aducem pâinea aceasta plină de viață și de elemente nutritive, vrem să îți povestim, pe scurt, câte ceva despre cum să ai grijă de gustul bun și de proprietățile atât de benefice ale pâinii Panifcom.

    Cu cât sunt mai curate mâinile când atingeți pâinea, cu atât evitați contaminarea ei cu diferiți germeni. Păstrați pâinea așa cum a plecat de la noi, în condiții de siguranță și cu certitudine va fi pe gustul vostru.

    Ambalajul ce îmbracă pâinea Panifcom este unul special. Câtă vreme este păstrat intact, ocrotește pâinea de contaminarea datorată germenilor din aer și garantează păstrarea calităților produsului.

    Pe fiecare clips cu care ambalajul este prins, se află o dată marcată. Data de pe clips reprezintă ziua în care pâinea NU se mai poate consuma.  

    Atunci când temperaturile sunt destul de ridicate (peste 25°C) este indicat să tratezi pâinea ca pe orice aliment perisabil și să o ții la frigider; Păstrând-o la temperatura camerei 30 minute -1 oră înainte de consum și miezul va redeveni moale și pufos.

    Plămădim pâine cu maia, exact pe gustul tău!

    De aceea, pâinea Panifcom ține la tine atât cât ții și tu la ea! În rest e bună cu orice. Poftă mare!

    Produsele de panificație Panifcom sunt făcute cu maia, ca să vă aducem zilnic, la masă, o pâine vie, făcută ca pe vremuri, după rețete tradiționale. Folosim ingrediente simple, tehnologie de ultimă generație, pasiune și grijă, astfel, gustul pâinii Panifcom este ca o amprentă – unic, inconfundabil.

    Panifcom este lider în panificație pe piața ieșeană. Agropan Impex, societatea comercială care deține marca Panifcom, activează în trei ramuri importante ale agriculturii și alimentației: cultivarea, recepția și depozitarea cerealelor; panificație și creșterea animalelor.

    Mai multe detalii AICI

    alimentatie sanatoasa Mai ia o pâine cu maia paine curata Panifcom panificație
    Share. Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Reddit Tumblr Email Telegram

    Alte articole

    O conferință despre investiții și dezvoltare

    3 iunie 2026

    Activitate de educaţie anticorupţie desfășurată de ofițerii de prevenire la Spitalul de Boli Cronice ”Sf. Ioan” din Târgu Frumos

    3 iunie 2026

    Peste 15.000 de sindicaliști Sanitas ies în stradă împotriva noii legi a salarizării

    3 iunie 2026

    Scrie-ne părerea ta Anulează răspuns

    FACEBOOK
    Loading...
    ARTICOLE RECENTE

    DEZBATEREA ZILEI / Zbor spre inovație

    3 iunie 2026

    O conferință despre investiții și dezvoltare

    3 iunie 2026

    Activitate de educaţie anticorupţie desfășurată de ofițerii de prevenire la Spitalul de Boli Cronice ”Sf. Ioan” din Târgu Frumos

    3 iunie 2026

    Peste 15.000 de sindicaliști Sanitas ies în stradă împotriva noii legi a salarizării

    3 iunie 2026
    EVENIMENTE

    In Memoriam Eugen Doga: Concert vocal-simfonic extraordinar pe scena Filarmonicii „Moldova” din Iași

    26 mai 2026

    „ZAZ în Extaz” a adunat 800 de participanți la cea mai mare bătaie cu spumant din România,  în Campus Tudor

    25 mai 2026

    Tinerii artiști de la UNAGE transformă Biblioteca Academiei în scenă de operă

    25 mai 2026

    Iașul găzduiește a doua ediție a Festivalului Internațional „Armonii pe coline ieșene” în luna iunie

    25 mai 2026
    Contact
      Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, Casa Modei, etajul 2

      0332 110 042

      office@iasitvlife.ro

    Despre
    Postări recente

    DEZBATEREA ZILEI / Zbor spre inovație

    3 iunie 2026

    O conferință despre investiții și dezvoltare

    3 iunie 2026
    Ultimele știri

    O conferință despre investiții și dezvoltare

    3 iunie 2026

    Activitate de educaţie anticorupţie desfășurată de ofițerii de prevenire la Spitalul de Boli Cronice ”Sf. Ioan” din Târgu Frumos

    3 iunie 2026
    Facebook Instagram YouTube
    © 2019 - IasiTV Life. Toate drepturile rezervate.

    Creat de

    Tastați mai sus și apăsați Enter pentru a căuta. Apăsați Esc pentru a anulare.