Complexul Muzeal Național „Moldova” Iași – Secția Relații Publice, Marketing, Logistică, Proiecte, Programe continuă seria Atelierelor DICE, desfășurate în Sala de Educație Muzeală de la Palatul Culturii, cu o temă dedicată mărțișorului, simbol al reînnoirii timpului şi al renaşterii naturii.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/02/Afis-TARGUL-MARTISORULUIl-763x1024-1.jpg)
CMNM Iași vă invită să povestiți despre semnificația Sărbătorii Mărțișorului și să confecționăm împreună mărțișoare, pe care să le dăruiți celor dragi. Dedicate grupurilor de elevi cu vârsta minimă de 6 ani, atelierele sunt programate să se desfășoare de miercuri până vineri, de la orele 10.00 și 13.00. Durata unui atelier este de 60 – 90 minute, iar grupurile pot fi formate din maxim 20 de persoane.