Accidentul s-a petrecut în zona podului “Sfântul Ioan” de pe bulevardul Chimiei. Mai exact, autoturismul a fost scăpat de sub control, a rupt barele de protectie şi a căzut în Bahlui.
La locul incidentului s-au deplasat: o autospecială de intervenție cu modul de descarcerare și acordarea primului ajutor şi un echipaj de prim ajutor calificat din cadrul Detașamentului 2 de Pompieri Iași.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2023/11/masina-1-1024x576.webp)
În urma evaluării medicale, şoferul, un tânăr de 20 de ani a fost transportat la spital pentru îngrijiri suplimentare. Poliţia va efectua cercetări suplimentare pentru a determina cauzele exacte ale incidentului, scrie ziaruldeiasi.ro.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2023/11/masina-2-768x1024.webp)