Sâmbătă dimineață, în jurul orei 07.30, în Dispeceratul Integrat ISU SMURD SAJ Iași a fost anunțat un accident rutier în localitatea Maxut, comuna Deleni.
La locul solicitării au fost direcționate echipaje ale poliției rutiere, o ambulanță tip C de la SAJ Iași, iar de la ISU Iași o autospecială de intervenție cu modul de descarcerare și acordarea primului ajutor și o ambulanță tip B de prim ajutor calificat.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-25-at-09.43.28-1-768x1024.webp)
La sosirea forțelor de intervenție la locul evenimentului rutier un autoturism era intrat într-un cap de pod, fără risc de incendiu, cu o victimă încarcerată, inconștientă.
După descarcerarea victimei au început manevrele de resuscitare. Din nefericire, victima, femeie, 65 de ani, nu a răspuns manevrelor de resuscitare și a fost declarată decedată.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-25-at-09.43.27-768x1024.webp)
Cazul a rămas în atenția autorităților pentru cercetări.