Ieri după-amiază, în județul Buzău, a avut loc un accident grav pe drumul european 85. Un autoturism și un TIR s-au ciocnit frontal în localitatea Cioranca, ceea ce a condus la rănirea a trei persoane care au fost transportate la spital.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/02/WhatsApp-Image-2024-02-15-at-16.13.19-1-1024x768-1.webp)
Evenimentul a avut loc atunci când șoferul autoturismului, de naționalitate greacă, a intrat pe contrasens, iar șoferul autocamionului, care era condus de un turc, nu a reușit să evite coliziunea.
Accidentul s-a produs din cauza unui șofer care a pătruns pe contrasens.
Şoferul autoturismului, care avea 56 de ani, a fost dus la spital în urma coliziunii. De asemenea, doi pasageri din maşina sa au fost preluaţi de ambulanţe.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/02/424587198_404307435684856_4079154977273432643_n-e1708006384103-944x1024.webp)
Citiți și VIDEO. În Galați s-a produs un accident rutier soldat cu un deces și șase persoane rănite.
Politiștii au încercat să determine circumstanțele accidentului, iar traficul pe E85 a fost blocat timp de peste o oră.