Un accident rutier s-a produs marți după amiază în satul Conțești, comuna Valea Seacă.
Conform informațiilor furnizate de ISU Iași, Secția de Pompieri Pașcani a intervenit la un accident rutier între un tir și un autoturism, fiind necesare măsuri specifice de intervenție.
”În urma evenimentului rutier au rezultat 4 victime conștiente, din care o victimă este blocată în autoturism. Evenimentul rutier s-a produs în sat/com. Valea Seaca. La locul solicitării se deplasează două autospeciale de intervenție, o autospecială de descarcerare și o ambulanță tip B de prim ajutor calificat din cadrul Secției de Pompieri Pașcani”, spun cei de la ISU Iași.
![](https://iasitvlife.ro/wp-content/uploads/2024/05/accident-valea.webp)
La locu accidentului au ajuns două echipe de la Serviciul de Ambulanță Pașcani și Poliția Rutieră. Conform ISU Iași victimele s-au autoevacuat.
Conform primelor informații, se pare că șoferul autoturismului a încercat o manevră interzisă.