Incepe saptamana in care vor primi licentele! Cei de la Politehnica Iasi asteaptaca in doar in cateva zile sa primeasca licentele pentru sezonul urmator, atat cea pentru Liga I, cat si pe cea UEFA. Toata documentatia a fost depusa, datoriile au fost achitate, ceea ce face ca emotiile sa fie minime pana la aflarea oficiala a vestii. S-a muncit mult, insa cu siguranta satisfactia va fi si mai mare daca iesenii vor reusi sa castige Cupa Romaniei si sa isi asigure astfel wildcard-ul pentru o noua participare in preliminariile Europa League. Presedintele executiv, Ciprian Paraschiv este optimist si isi proiecteaza deja cu ochii mintii echipa, in finala competitiei. https://youtu.be/P_Yr2myBBW0
Trending
- Mașină de 75.000 de lei, căutată de autoritățile slovace, oprită la frontieră
- Un copil de 13 ani a ajuns în stare critică la spital după ce a intrat cu o minimotocicletă pe contrasens
- „Noaptea de Sânziene” în Grădina Botanică din Iași: Concert de excepție cu Duo Stoica și o vioară Stradivarius din 1729
- Urmărit național, prins la PTF Albița: Un tânăr de 24 de ani, trimis direct în arest după ce a încercat să treacă frontiera
- UAIC oferă 14 burse studenților care vor face parte din echipa Call Center-ului Admitere 2026
- Weekend gastronomic în Parcul Expoziției: A început a doua ediție a Târgului Producătorilor din Regiunea Nord-Est
- Eco-revoluție în campusul UMF Iași: Sistem automat de reciclare pentru studenți, instalat în Căminul P9-P10
- LUMINA ORTODOXIEI /Navigatori prin furtună

