Locatarii unui bloc din cartierul Cantemir din Iași sunt nemulțumiți de serviciile reprezentanților asociației de proprietari. Unul dintre ei s-a plâns că primește sume în plus la facturi fără ca acestea să aibă o justificare. Mai mult decât atât, bărbatul a obținut semnături și de la ceilalți locatari ai blocului pentru a se ocupa de caz. De cealaltă parte, președintele asociației susține că bărbatul respectiv nu a primit informații din cauza comportamentului său agresiv.