„Punti intre scoala si piata muncii” Scoala Postliceala FEG Iasi a participat pentru a patra oara la Saptamana europeana a competentelor profesionale, cu programul de activitati intitulat “Punti intre scoala si piata muncii”. Saptamana europeana a competentelor profesionale este o initiativa a Comisiei Europene avand ca scop cresterea atractivitatii educatiei si formarii profesionale si promovarea acestuia prin actiuni menite sa demonstreze ca aceasta forma de invatamant este o prima optiune si nu o varianta de rezerva pentru elevi si familiile acestora. https://youtu.be/X-ZwQrV8myY
Trending
- Dezbaterea zilei / Donăm sange, dar nu pe canicula
- POLITICA LA IAȘI / DISCUȚII INTER-ELECTORALE
- DEZBATEREA ZILEI / NU VĂ JUCAȚI CU FOCUL
- Anna Danilina și Irina Khromacheva, campioanele probei de dublu la UniCredit Iași Open
- Doi ieșeni in boardul Consiliului Național al Rectorilor
- Ministerul Apărării investighează posibile noi locații de prăbușire a dronelor rusești pe teritoriul României
- Eurostar redirecționează trenurile și anulează servicii din cauza sabotajelor în Franța
- Invitație pentru public de a degusta moda și arta