În comuna Lețcani, lucrările la noua sală de sport au fost finalizate recent, marcând o investiție importantă realizată în ultimii patru ani. Construcția face parte din baza sportivă de agrement a comunei, amplasată în zona Gării. Noua sală de sport este dotată cu o parcare de câteva sute de locuri și are căi de acces complet asfaltate. Conducerea Primăriei Lețcani are planuri ambițioase pentru comuna Lețcani. În viitorul apropiat, se dorește amenajarea unui bazin de înot și a unui parc de joacă pentru a diversifica și mai mult oferta de agrement și recreere pentru cetățeni.
Trending
- Dezbaterea zilei / Donăm sange, dar nu pe canicula
- POLITICA LA IAȘI / DISCUȚII INTER-ELECTORALE
- DEZBATEREA ZILEI / NU VĂ JUCAȚI CU FOCUL
- Anna Danilina și Irina Khromacheva, campioanele probei de dublu la UniCredit Iași Open
- Doi ieșeni in boardul Consiliului Național al Rectorilor
- Ministerul Apărării investighează posibile noi locații de prăbușire a dronelor rusești pe teritoriul României
- Eurostar redirecționează trenurile și anulează servicii din cauza sabotajelor în Franța
- Invitație pentru public de a degusta moda și arta