Subscribe to Updates

    Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

    What's Hot

    Tragedie de Sărbători: Bărbat electrocutat în timp ce monta luminițe pe casa șefului

    17 decembrie 2025

    Accident grav la ieșirea din Bârlad: Coliziune frontală între două mașini

    17 decembrie 2025

    Grav accident rutier: Cinci victime și intervenție de urgență cu elicopterul SMURD Iași

    17 decembrie 2025
    Trending
    • Tragedie de Sărbători: Bărbat electrocutat în timp ce monta luminițe pe casa șefului
    • Accident grav la ieșirea din Bârlad: Coliziune frontală între două mașini
    • Grav accident rutier: Cinci victime și intervenție de urgență cu elicopterul SMURD Iași
    • DEZBATEREA ZILEI / TRANSPORTUL PUBLIC DE SĂRBĂTORI
    • DAREA DE SEAMĂ / Prioritate pentru calitatea vieții
    • DEZBATEREA ZILEI / Final de an pentru investițiile din Ciurea
    • Cea mai mare Colectă Națională de Alimente de până acum: trei zile de solidaritate, 1.082 magazine, 957 tone de alimente donate. Un Crăciun mai liniștit pentru peste 130.000 de persoane vulnerabile.
    • Care vor fi primele spectacole din 2026 la Opera Iași?
    Facebook Instagram YouTube
    IasiTV LifeIasiTV Life
    • LIVE
    • Acasa
    • ELECTORAL 2024
    • EMISIUNI
      • REGINA MARIA
      • Povesti de succes
      • ROMÂNIA ESTE ȚARA MEA!
      • PODCASTUL LUI RADU PRISACARU
      • DILEME MORALE SI ETICE
      • SĂ NE RUGĂM!
      • CONTRAATAC
      • DEZBATEREA ZILEI
      • DAREA DE SEAMĂ
      • EU SĂNĂTOS
      • FAPTE BUNE
      • FAPTE ŞI DREPTURI
      • IA`ȘI EDUCĂ
      • IAȘUL TE VEDE
      • ÎN AUDIENTĂ
      • TIMPURI
      • TEATRU
      • LUMINA ORTODOXIEI
      • POLITICA LA IAȘI
      • RURALIS
      • UNGHI DREPT
      • VIAȚĂ DE ARTIST
      • CONDIMENTE
      • BUSINESS ROMANESC
      • CUVÂNT DE ÎNVĂȚĂTURĂ
      • EDIȚIE SPECIALĂ
    • STIRI
      • LOCAL
      • EVENIMENT
      • POLITIC
      • NAȚIONAL&INTERNAȚIONAL
      • ECONOMIC
      • STIRI VIDEO
      • STIRE PUB
      • SĂNĂTATE
      • SPORT
      • SHOWBIZ
      • LIFESTYLE
    • MOLDOVA
      • BACĂU
      • BOTOȘANI
      • NEAMȚ
      • SUCEAVA
      • VASLUI
    • Echipa
    • ANUNȚURI
    • TRIMITE STIREA TA
    IasiTV LifeIasiTV Life
    LIVE
    Home»Știri»EVENIMENT»Flashmob organizat cu ocazia Zilei Internaționale a Sindromului Down
    EVENIMENT

    Flashmob organizat cu ocazia Zilei Internaționale a Sindromului Down

    19 martie 2024Updated:19 martie 2024Niciun comentariu3 Mins Read
    Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit Telegram
    Foto timpul.md

    Miercuri, 20 martie 2024, Fundația Star of Hope Romania va găzdui o conferință de presă pentru a marca Ziua Internațională a Sindromului Down. Evenimentul va începe la ora 12:00 și se va desfășura în Sala Mare a Primăriei Iași.

    Cu acelaşi prilej, începând cu ora 13.00, vă invităm să rămâneți alături de noi și să participați la flashmob-ul acceptării, pe pietonalul Ștefan cel Mare, condus de renumita instructoare de Zumba, Bia Energia, în acordurile muzicale ale DJ-ului Kniolla.

    Anul acesta, ne-am aliniat inițiativei propuse de World Down Syndrom Day și vom acționa după motto-ul lor: „Oamenii sunt cu toții diferiți. Fiecare persoană cu sindrom Down este diferită. Fiecare persoană cu o dizabilitate este diferită. Nu ne comportăm cu toții în același mod și nu ne plac aceleași lucruri. Fiecare dintre noi are propria identitate, propriile interese, simpatii și antipatii, daruri și talente, la fel ca toată lumea.”

    Aceste evenimente fac parte din campania „O comunitate fără bariere”, planificată să aibă loc în intervalul 20 martie – 22 aprilie 2024. Scopul acestei campanii este de a crește conștientizarea în comunitate cu privire la importanța acceptării și integrării persoanelor cu sindrom Down și autism.

    ➢ Pe 21 martie 2024, vă lansăm provocarea de a purta șosete colorate diferite. Credeți sau nu, șosetele fac oamenii să vorbească! Ideea este să începeți o conversație, așa încât, atunci când oamenii vă vor întreba despre șosetele dvs, să le puteți spune: „Le port pentru a crește gradul de conștientizare a sindromului Down”. Nu uitați ca mai apoi să distribuiți un selfie „Lots Of Socks” pe rețelele sociale și să ne dați și nouă fotografia să facem un boom al conștientizării pe social media.

    ➢ În perioada 25-29 martie 2024| 15-19 aprilie 2024, organizăm atelierele creative de confecționat lumânări ”Aprinde Speranța” pentru susținerea terapiei copiilor cu sindrom Down și autism din cadrul centrului de zi Star of Hope Iași. Taxa de înscriere pentru preșcolari și școlari este de 25 lei și 50 lei pentru adulți. În cadrul atelierelor participanții vor confecționa lumânărele sub îndrumarea personalului fundației, pe care le vor putea lua ulterior acasă.

    ➢ 2 aprilie 2024, Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului vom organiza un seminar pentru cadrele didactice cu tematică specifică autismului. Înscrierea și participarea la seminar înseamnă o donație în valoare de 100 lei.

    ➢ Târgul Faptelor Bune a III a ediție va avea loc în perioada 11 – 12 aprilie 2024, la sediul Fundației Star of Hope Romania, strada Bariera Veche nr 3, Iași. Vă așteptăm cu lucruri de calitate pe care să le achiziționați pentru dvs sau pentru cei dragi și faceți și o faptă bună.

    Share. Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Reddit Tumblr Email Telegram

    Alte articole

    Grav accident rutier: Cinci victime și intervenție de urgență cu elicopterul SMURD Iași

    17 decembrie 2025

    Cea mai mare Colectă Națională de Alimente de până acum: trei zile de solidaritate, 1.082 magazine, 957 tone de alimente donate. Un Crăciun mai liniștit pentru peste 130.000 de persoane vulnerabile.

    16 decembrie 2025

    Care vor fi primele spectacole din 2026 la Opera Iași?

    16 decembrie 2025

    Scrie-ne părerea ta Anulează răspuns

    FACEBOOK
    Facebook Pagelike Widget
    ARTICOLE RECENTE

    Tragedie de Sărbători: Bărbat electrocutat în timp ce monta luminițe pe casa șefului

    17 decembrie 2025

    Accident grav la ieșirea din Bârlad: Coliziune frontală între două mașini

    17 decembrie 2025

    Grav accident rutier: Cinci victime și intervenție de urgență cu elicopterul SMURD Iași

    17 decembrie 2025

    DEZBATEREA ZILEI / TRANSPORTUL PUBLIC DE SĂRBĂTORI

    16 decembrie 2025
    EVENIMENTE

    Trei zile de muzică de excepție la Iași: Filarmonica „Moldova” pregătește concerte de cameră și spectacole vocal-simfonice de Crăciun

    16 decembrie 2025

    Aplicația care aduce exponatele Muzeului Etnografic din Iași direct pe telefonul tău

    15 decembrie 2025

    Pericol pentru sugari: Loturi de lapte praf, scoase de la vânzare după descoperirea bacteriei pe linia de producție

    12 decembrie 2025

    Un nou concert Classix Concerts la BCU Iași: A December Affair Pianistul Dragoș Andrei Cantea într-un recital dedicat iernii

    11 decembrie 2025
    Contact
      Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, Casa Modei, etajul 2

      0332 110 042

      office@iasitvlife.ro

    Despre
    Postări recente

    Tragedie de Sărbători: Bărbat electrocutat în timp ce monta luminițe pe casa șefului

    17 decembrie 2025

    Accident grav la ieșirea din Bârlad: Coliziune frontală între două mașini

    17 decembrie 2025
    Ultimele știri

    Grav accident rutier: Cinci victime și intervenție de urgență cu elicopterul SMURD Iași

    17 decembrie 2025

    Cea mai mare Colectă Națională de Alimente de până acum: trei zile de solidaritate, 1.082 magazine, 957 tone de alimente donate. Un Crăciun mai liniștit pentru peste 130.000 de persoane vulnerabile.

    16 decembrie 2025
    Facebook Instagram YouTube
    © 2019 - IasiTV Life. Toate drepturile rezervate.

    Creat de

    Tastați mai sus și apăsați Enter pentru a căuta. Apăsați Esc pentru a anulare.