Subscribe to Updates

    Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

    What's Hot

    DEZBATEREA ZILEI / Nemulțumiri în învățământul românesc

    30 ianuarie 2026

    Capcanele renovărilor „la negru”: Cum o modificare în baie sau un perete dărâmat te pot trimite direct în instanță

    30 ianuarie 2026

    Start la „Programul Tomata 2026”: Subvenții de 1.500 de euro pentru legumicultori. Lista culturilor eligibile

    30 ianuarie 2026
    Trending
    • DEZBATEREA ZILEI / Nemulțumiri în învățământul românesc
    • Capcanele renovărilor „la negru”: Cum o modificare în baie sau un perete dărâmat te pot trimite direct în instanță
    • Start la „Programul Tomata 2026”: Subvenții de 1.500 de euro pentru legumicultori. Lista culturilor eligibile
    • Incendiu devastator în Botoșani: Un bărbat a decedat, iar două persoane au suferit arsuri grave după prăbușirea acoperișului
    • Accident la bariera de la Lețcani: Un șofer cu alcoolemie record a lovit o mașină oprită
    • DEZBATEREA ZILEI / Virusul NIPAH
    • IAȘUL TE VEDE / Implementarea tehnologiei în viața de zi cu zi
    • Final tragic pentru un bătrân dispărut din județul Iași: A fost găsit mort pe un câmp
    Facebook Instagram YouTube
    IasiTV LifeIasiTV Life
    • LIVE
    • Acasa
    • ELECTORAL 2024
    • EMISIUNI
      • REGINA MARIA
      • Povesti de succes
      • ROMÂNIA ESTE ȚARA MEA!
      • PODCASTUL LUI RADU PRISACARU
      • DILEME MORALE SI ETICE
      • SĂ NE RUGĂM!
      • CONTRAATAC
      • DEZBATEREA ZILEI
      • DAREA DE SEAMĂ
      • EU SĂNĂTOS
      • FAPTE BUNE
      • FAPTE ŞI DREPTURI
      • IA`ȘI EDUCĂ
      • IAȘUL TE VEDE
      • ÎN AUDIENTĂ
      • TIMPURI
      • TEATRU
      • LUMINA ORTODOXIEI
      • POLITICA LA IAȘI
      • RURALIS
      • UNGHI DREPT
      • VIAȚĂ DE ARTIST
      • CONDIMENTE
      • BUSINESS ROMANESC
      • CUVÂNT DE ÎNVĂȚĂTURĂ
      • EDIȚIE SPECIALĂ
    • STIRI
      • LOCAL
      • EVENIMENT
      • POLITIC
      • NAȚIONAL&INTERNAȚIONAL
      • ECONOMIC
      • STIRI VIDEO
      • STIRE PUB
      • SĂNĂTATE
      • SPORT
      • SHOWBIZ
      • LIFESTYLE
    • MOLDOVA
      • BACĂU
      • BOTOȘANI
      • NEAMȚ
      • SUCEAVA
      • VASLUI
    • Echipa
    • ANUNȚURI
    • TRIMITE STIREA TA
    IasiTV LifeIasiTV Life
    LIVE
    Home»Știri»LOCAL»BYD lansează prima campanie de Black Friday în România
    LOCAL

    BYD lansează prima campanie de Black Friday în România

    3 decembrie 2025Updated:3 decembrie 2025Niciun comentariu5 Mins Read
    Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit Telegram
    • BYD și Unicredit Leasing își unesc forțele pentru lansarea unei structuri de leasing financiar inovator, cu  avans 0%.
    • Alături de PPC blue, compania oferă gratuit un plan de încărcare, pentru până la 15.000km/anual.

    BYD, lider mondial în producția de autovehicule cu energie nouă (NEV), dă startul celei mai inovatoare  campanii de Black Friday din România, cu o ofertă realizată în parteneriat cu UniCredit Leasing și PPC blue valabilă până pe 31 decembrie 2025. Prin această inițiativă, BYD oferă un beneficiu financiar inedit, conceput să reducă imediat costurile de achiziție. 

    „În mod tradițional, ofertele de pe piață presupun aplicarea unui discount la prețul de listă, iar în cazul achiziției prin leasing financiar acest lucru se reflectă într-o valoare mai mică de finanțare, însă cu obligația unui avans de minimum 10%. BYD România și UniCredit Leasing, în urma a două luni de analize și evaluări, au dezvoltat o soluție unică pe piață: acoperirea avansului la leasing în locul clientului. Astfel, valoarea finanțată rămâne redusă, similar altor oferte existente, însă elementul diferențiator esențial constă în acordarea de catre BYD a unei contribuții promoționale care acoperă până la 100% din avansul la leasing; procentul exact depinde de modelul vehiculului și de structura finanțării aprobată după analiza clientului. În acest fel, transformăm discountul uzual într-un avans ZERO pentru client, fără majorarea sumei finanțate și, implicit, fără costuri suplimentare prin dobânzi sau comisioane”, a declarat Andrei Duică, Deputy Country Manager BYD România și Bulgaria.

    În plus, pentru cei care încă nu sunt convinși cu privire la tranziția către mobilitatea electrică, din motive legate de autonomie sau a infrastructurii de încărcare, persoane fizice sau juridice, BYD România și PPC blue vin cu o ofertă extrem de atractivă, cu acoperire în peste 900 de puncte de încărcare din țară.

    „Este o soluție care nu doar simplifică tranziția către vehiculele electrice, ci și reduce semnificativ cheltuielile de utilizare încă din prima zi. Prin abonamentele blueMax și bluePlus, clienții noștri beneficiază de energie de încărcare pentru până la 15.000 km pe an, respectiv 10.000 km pe an, fără costuri suplimentare.”, a adăugat Andrei Duică.

    Astfel, comenzile de vehicule 100% electrice (BEV) plasate în prima perioadă a campaniei (24 noiembrie –10 decembrie) vor beneficia de abonamentul blueMax de la PPC blue, care asigură încărcări până la aproximativ 15.000 km/an (concret un abonament gratuit de 200 Khw lunar), iar comenzile realizate ulterior, până la data de 31 decembrie, vor primi abonamentul bluePlus (120 kWh lunar), ce oferă încărcări echivalente cu până la 10.000 km/an.

    Persoanele juridice din România pot opta pentru unul dintre cele cinci modele electrice din portofoliul BYD: Dolphin Surf, Seal, Sealion 7, Seal U și Atto 2, beneficiind de finanțare fără avans, costul acestuia fiind acoperit de companie.

    Campania reunește cinci modele 100% electrice din portofoliul BYD, fiecare proiectat să răspundă unor nevoi diferite de mobilitate și să ofere tehnologii de ultimă generație. BYD Dolphin Surf Comfort, model laureat cu 5 stele Euro NCAP, desemnat World Urban Car of the Year și inclus de TIME Magazine în lista Best Inventions, impresionează prin eficiență excepțională, agilitate urbană și costuri reduse de utilizare. BYD Atto 2 oferă un echilibru ideal între autonomie, tehnologie avansată și confort inteligent, fiind alegerea perfectă pentru utilizatorii care vor un crossover compact și accesibil. Pentru clienții care prioritizează performanța și rafinamentul, gama include BYD Seal, un sedan electric sofisticat cu design sportiv, accelerație impresionantă și tehnologii premium, precum și BYD Sealion 7, flagship-ul mărcii – un SUV modern, spațios, orientat către siguranță, versatilitate și confortul familiilor active. Lista este completată de BYD Seal U, un SUV electric robust și eficient, apreciat pentru spațiul generos, practicitatea de zi cu zi și caracterul profesional, fiind potrivit atât pentru business, cât și pentru utilizare personală. 

    Pentru modelele de mai sus BYD acordă o contribuție la avansul la leasing, echivalentă a unei sume reprezentând între 10% și 13,31% din prețul de achiziție, în funcție de model. Ofertele de finanțare emise în perioada promoției sunt valabile 15 zile, iar contractele semnate în acest interval de valabilitate intră sub incidența promoției, chiar dacă oferta a fost emisă în ultima zi.

    Despre BYD

    BYD este o companie multinațională de înaltă tehnologie, dedicată utilizării inovațiilor tehnologice pentru o viață mai bună. Fondată în 1995 ca producător de baterii reîncărcabile, BYD și-a extins activitatea într-o gamă variată de domenii, incluzând industria auto, transportul feroviar, energia regenerabilă și electronicele, având peste 30 de parcuri industriale în China, Statele Unite, Canada, Japonia, Brazilia, Ungaria și India. De la producerea și stocarea energiei, până la aplicațiile sale, BYD oferă soluții energetice fără emisii, menite să reducă dependența globală de combustibilii fosili. Prezența companiei în sectorul vehiculelor cu energie alternativă acoperă acum 6 continente, 96 de țări și regiuni și peste 400 de orașe. Listată la bursele din Hong Kong și Shenzhen, BYD este inclusă în clasamentul Fortune Global 500 și este recunoscută pentru inovațiile sale care contribuie la un viitor mai verde. Pentru mai multe informații, vizitați www.bydglobal.com.

    Citiți și Lansare BYD Seal 6 Touring – Mall Moldova – 28.11.2025, ora 17:30

    Fii alături de noi pe Facebook

    black friday byd auto byd romania masini electrice Mega Auto – BYD Iași
    Share. Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Reddit Tumblr Email Telegram

    Alte articole

    Capcanele renovărilor „la negru”: Cum o modificare în baie sau un perete dărâmat te pot trimite direct în instanță

    30 ianuarie 2026

    Start la „Programul Tomata 2026”: Subvenții de 1.500 de euro pentru legumicultori. Lista culturilor eligibile

    30 ianuarie 2026

    Accident la bariera de la Lețcani: Un șofer cu alcoolemie record a lovit o mașină oprită

    30 ianuarie 2026

    Scrie-ne părerea ta Anulează răspuns

    FACEBOOK
    Loading...
    ARTICOLE RECENTE

    DEZBATEREA ZILEI / Nemulțumiri în învățământul românesc

    30 ianuarie 2026

    Capcanele renovărilor „la negru”: Cum o modificare în baie sau un perete dărâmat te pot trimite direct în instanță

    30 ianuarie 2026

    Start la „Programul Tomata 2026”: Subvenții de 1.500 de euro pentru legumicultori. Lista culturilor eligibile

    30 ianuarie 2026

    Incendiu devastator în Botoșani: Un bărbat a decedat, iar două persoane au suferit arsuri grave după prăbușirea acoperișului

    30 ianuarie 2026
    EVENIMENTE

    Ziua Culturii Naționale 2026 la Muzeul Național al Literaturii Române Iași

    12 ianuarie 2026

    Conferință regională pentru protecția animalelor „Hai să acționăm pentru ei”

    11 ianuarie 2026

    Dublă celebrare la Teatrul Național din Iași: Ziua Culturii Naționale și 174 de ani de la nașterea lui Caragiale

    9 ianuarie 2026

    Revelion la Iași: Cine sunt artiștii care vor urca pe scenă în noaptea dintre ani

    30 decembrie 2025
    Contact
      Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, Casa Modei, etajul 2

      0332 110 042

      office@iasitvlife.ro

    Despre
    Postări recente

    DEZBATEREA ZILEI / Nemulțumiri în învățământul românesc

    30 ianuarie 2026

    Capcanele renovărilor „la negru”: Cum o modificare în baie sau un perete dărâmat te pot trimite direct în instanță

    30 ianuarie 2026
    Ultimele știri

    Capcanele renovărilor „la negru”: Cum o modificare în baie sau un perete dărâmat te pot trimite direct în instanță

    30 ianuarie 2026

    Start la „Programul Tomata 2026”: Subvenții de 1.500 de euro pentru legumicultori. Lista culturilor eligibile

    30 ianuarie 2026
    Facebook Instagram YouTube
    © 2019 - IasiTV Life. Toate drepturile rezervate.

    Creat de

    Tastați mai sus și apăsați Enter pentru a căuta. Apăsați Esc pentru a anulare.