Subscribe to Updates

    Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

    What's Hot

    POLITICA LA IAȘI / Despre Maduro, Trump și ordinea mondială

    9 ianuarie 2026

    DEZBATEREA ZILEI / ANUL CULTURAL 2026

    9 ianuarie 2026

    Record de vizitatori la Palatul Culturii din Iași în perioada sărbătorilor de iarnă

    9 ianuarie 2026
    Trending
    • POLITICA LA IAȘI / Despre Maduro, Trump și ordinea mondială
    • DEZBATEREA ZILEI / ANUL CULTURAL 2026
    • Record de vizitatori la Palatul Culturii din Iași în perioada sărbătorilor de iarnă
    • VIDEO. Primarul localității Mălușteni (Vaslui) a fost reținut de poliție după ce ar fi produs un accident rutier
    • Scandal în Vlădeni! Primarul, asaltat de localnicii furioși din cauza taxelor mărite
    • Dublă celebrare la Teatrul Național din Iași: Ziua Culturii Naționale și 174 de ani de la nașterea lui Caragiale
    • Incendiu într-un bloc din Valea Lupului: Pompierii ieșeni au intervenit
    • DEZBATEREA ZILEI / BILANȚ ȘI PLANURI LA MUZEUL MUNICIPAL
    Facebook Instagram YouTube
    IasiTV LifeIasiTV Life
    • LIVE
    • Acasa
    • ELECTORAL 2024
    • EMISIUNI
      • REGINA MARIA
      • Povesti de succes
      • ROMÂNIA ESTE ȚARA MEA!
      • PODCASTUL LUI RADU PRISACARU
      • DILEME MORALE SI ETICE
      • SĂ NE RUGĂM!
      • CONTRAATAC
      • DEZBATEREA ZILEI
      • DAREA DE SEAMĂ
      • EU SĂNĂTOS
      • FAPTE BUNE
      • FAPTE ŞI DREPTURI
      • IA`ȘI EDUCĂ
      • IAȘUL TE VEDE
      • ÎN AUDIENTĂ
      • TIMPURI
      • TEATRU
      • LUMINA ORTODOXIEI
      • POLITICA LA IAȘI
      • RURALIS
      • UNGHI DREPT
      • VIAȚĂ DE ARTIST
      • CONDIMENTE
      • BUSINESS ROMANESC
      • CUVÂNT DE ÎNVĂȚĂTURĂ
      • EDIȚIE SPECIALĂ
    • STIRI
      • LOCAL
      • EVENIMENT
      • POLITIC
      • NAȚIONAL&INTERNAȚIONAL
      • ECONOMIC
      • STIRI VIDEO
      • STIRE PUB
      • SĂNĂTATE
      • SPORT
      • SHOWBIZ
      • LIFESTYLE
    • MOLDOVA
      • BACĂU
      • BOTOȘANI
      • NEAMȚ
      • SUCEAVA
      • VASLUI
    • Echipa
    • ANUNȚURI
    • TRIMITE STIREA TA
    IasiTV LifeIasiTV Life
    LIVE
    Home»Știri»POLITIC»Bogdan Cojocaru, deputat PSD: Numărul de teste este ţinut intenţionat la un nivel redus, pentru ca PNL să poată organiza alegeri în decembrie. Liberalilor nu le pasă de oameni, important e doar scorul lor (P)
    POLITIC

    Bogdan Cojocaru, deputat PSD: Numărul de teste este ţinut intenţionat la un nivel redus, pentru ca PNL să poată organiza alegeri în decembrie. Liberalilor nu le pasă de oameni, important e doar scorul lor (P)

    2 noiembrie 2020Niciun comentariu3 Mins Read
    Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit Telegram

    Deputatul PSD Bogdan Cojocaru susţine că liberalii mint de îngheaţă apele şi că singurul lor scop este să organizeze alegerile cât mai repede, pentru că altfel ar pierde la scor scrutinul şi le-ar fi imposibil să mai formeze guvernul.

    Cojocaru spune că pandemia este ţinută forţat la un nivel redus, dar că în realitate lucrurile sunt cu mult mai îngrijorătoare, numărul de îmbolnăviri fiind superior celui raportat de autorităţi.

    ”Premierul Orban a anunţat chiar la Iaşi când a venit la înscăunarea lui Costel Alexe la şefia Consiliului Judeţean, că România are posibilitatea să facă 50.000 de teste pe zi. Ce n-a explicat omul din fruntea liberalilor că mai trebuie să şi vrem să le facem.

    În realitate vedem că numărul de teste stagnează la 35-37.000, iar explicaţia este simplă. PNL încearcă să ţină cât mai jos nivelul de teste, pentru a raporta cât mai puţine cazuri confirmate. Întreaga suflare liberală are ca unic scop ţinerea alegerilor parlamentare pe 6 decembrie.

    Evident că democraţia presupune costuri şi că instalarea unui nou Parlament, pe căi democratice, adică prin alegeri, este ţelul oricărui stat civilizat. Însă nu în orice condiţii şi în nici un caz prin forţarea limitelor. Pentru că asta face în prezent trupa liberală, cu preşedintele Klaus Iohannis în frunte. Nu le mai pasă de soarta oamenilor, e important doar scorul”, a spus deputatul PSD, Bogdan Cojocaru.

    El susţine că PNL a gestionat prost pandemia, economia dă semne că gâfâie tot mai serios, iar liberalii vor acum alegeri, pentru că anul viitor nu vor mai avea argumente cu care să vină în faţa românilor. 

    Potrivit deputatului PSD, dacă alegerile s-ar amâna, românii ar afla care sunt intenţiile PNL, întrucât am vedea cu toţii dacă proiectele cu care liberalii se laudă zi de zi ar avea şi finanţarea asigurată în bugetul pe 2021.

    ”Pentru PNL, mai importante sunt alegerile decât sănătatea românilor. Vedem cum întreaga Europă fierbe, cum guvernele decid unul după altul închiderea activităţilor, pentru a stopa pandemia, în timp ce liberalii de la noi au un singur ţel: alegeri cu orice preţ”, a precizat Bogdan Cojocaru.

    Deputatul PSD le-a cerut românilor să fie solidari şi să nu se lase păcăliţi de cântecele de sirenă ale celor din PNL.

    Cojocaru spune că social-democraţii nu se tem de alegeri organizate în decembrie şi că PSD intră cu optimism în campanie.

    ”Şi la locale unii spuneau că vom obţine un scor redus. N-a fost aşa, ba dimpotrivă, la nivel naţional am câştigat mai multe primării decât PNL”, a mai afirmat deputatul Bogdan Cojocaru.

    (Sursa: Comunicat de presa Bogdan Cojocaru, deputat PSD Iasi)

    alegeri parlamentare 2020 bogdan cojocaru Bogdan COJOCARU - deputat PSD deputat PSD deputat psd iasi
    Share. Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Reddit Tumblr Email Telegram

    Alte articole

    Record de vizitatori la Palatul Culturii din Iași în perioada sărbătorilor de iarnă

    9 ianuarie 2026

    Dublă celebrare la Teatrul Național din Iași: Ziua Culturii Naționale și 174 de ani de la nașterea lui Caragiale

    9 ianuarie 2026

    Incendiu într-un bloc din Valea Lupului: Pompierii ieșeni au intervenit

    9 ianuarie 2026

    Scrie-ne părerea ta Anulează răspuns

    FACEBOOK
    Loading...
    ARTICOLE RECENTE

    POLITICA LA IAȘI / Despre Maduro, Trump și ordinea mondială

    9 ianuarie 2026

    DEZBATEREA ZILEI / ANUL CULTURAL 2026

    9 ianuarie 2026

    Record de vizitatori la Palatul Culturii din Iași în perioada sărbătorilor de iarnă

    9 ianuarie 2026

    VIDEO. Primarul localității Mălușteni (Vaslui) a fost reținut de poliție după ce ar fi produs un accident rutier

    9 ianuarie 2026
    EVENIMENTE

    Dublă celebrare la Teatrul Național din Iași: Ziua Culturii Naționale și 174 de ani de la nașterea lui Caragiale

    9 ianuarie 2026

    Revelion la Iași: Cine sunt artiștii care vor urca pe scenă în noaptea dintre ani

    30 decembrie 2025

    Trei zile de muzică de excepție la Iași: Filarmonica „Moldova” pregătește concerte de cameră și spectacole vocal-simfonice de Crăciun

    16 decembrie 2025

    Aplicația care aduce exponatele Muzeului Etnografic din Iași direct pe telefonul tău

    15 decembrie 2025
    Contact
      Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, Casa Modei, etajul 2

      0332 110 042

      office@iasitvlife.ro

    Despre
    Postări recente

    POLITICA LA IAȘI / Despre Maduro, Trump și ordinea mondială

    9 ianuarie 2026

    DEZBATEREA ZILEI / ANUL CULTURAL 2026

    9 ianuarie 2026
    Ultimele știri

    Record de vizitatori la Palatul Culturii din Iași în perioada sărbătorilor de iarnă

    9 ianuarie 2026

    Dublă celebrare la Teatrul Național din Iași: Ziua Culturii Naționale și 174 de ani de la nașterea lui Caragiale

    9 ianuarie 2026
    Facebook Instagram YouTube
    © 2019 - IasiTV Life. Toate drepturile rezervate.

    Creat de

    Tastați mai sus și apăsați Enter pentru a căuta. Apăsați Esc pentru a anulare.