Cei care întrețin spațiile verzi se confruntă în prezent cu vandalizarea sistemelor care asigură irigarea parcurilor. La rândul lor, ieșenii din stații spun că nu mai pot sta pe bănci din cauza oamenilor străzii care le aleg ca loc de odihnă. Șefii Poliției Locale spun că fenomenul este în atenția lor, însă le cer și locuitorilor Iașului mai multă implicare.
Trending
- PE FIRUL CUNOAȘTERII / Ce ne spune limbajul despre dezvoltarea copilului?
- DEZBATEREA ZILEI / Turneul de șah Rotary Iași Copou, ediția a VI-a
- Dramă socială în Galați: Un copil a murit de foame în casă, sub ochii mamei aflate într-o depresie severă
- Incendiu devastator în localitatea Ilișești: O minoră a decedat, o locuință a fost distrusă în totalitate
- Prins la frontieră: Fugar periculos, condamnat la 20 de ani de închisoare în Franța, reținut la PTF Stânca
- Posada Rock 2026 – ediția aniversară de 40 de ani!
- DEZBATEREA ZILEI / Tomești în plină transformare
- Cinema Ateneu mută proiecțiile pe terasă într-un format inedit, cu căști wireless

