Protest spontan al angajaţilor din cadrul ANAF Iaşi. Peste o sută de funcţionari din sediul central reclamă condiţii de muncă dificile, presiuni în creştere, dar mai mai cu seamă scăderea veniturilor. Cu toţii spun că vor continua protestele până când vocea lor va fi auzită de guvernanţi.
Trending
- EU SĂNĂTOS / Riscurile infecțioase
- LUMINA ORTODOXIEI / Cum putem răspunde practic iubirii Sfintei Treimi?
- POLITICA LA IAȘI / Despre administrație și dreptul administrativ
- DEZBATEREA ZILEI / Sprijin pentru bursieri
- Evenimentele culturale ale săptămânii, la Iași
- DEZBATEREA ZILEI / Bătălia pentru Guvern
- Trei cai furați de la o stână din Iași, recuperați de polițiști. Hoțul a fost trimis în spatele gratiilor
- Începe „Șotron 2026”: Grădina Muzeului „Vasile Pogor” se transformă în cel mai mare spațiu de joacă din Iași

