Începute în urmă cu șase luni, lucrările de renovare ale Casei Pătrate au ajuns în etapa în care este necesară relocarea activității instituțiilor care își derulează activitatea aici. Instituția Prefectului se va muta temporar pe Bulevardul Chimiei nr. 1 A, într-un spațiu deținut de Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi”.
Trending
- Cea mai mare Colectă Națională de Alimente de până acum: trei zile de solidaritate, 1.082 magazine, 957 tone de alimente donate. Un Crăciun mai liniștit pentru peste 130.000 de persoane vulnerabile.
- Care vor fi primele spectacole din 2026 la Opera Iași?
- Patru tone de materiale explozive, găsite la un bărbat din Bacău
- Două greșeli și un act provizoriu l-au lăsat fără identitate pe un bărbat din Botoșani
- De la cârnați la vin și cozonaci: Iată cât trebuie să scoateți din buzunar pentru meniul de Crăciun în acest an
- ApaVital asigură ieșenii: Apa din rețeaua publică este sigură. Investigațiile vizează Spitalul de Copii
- Trei zile de muzică de excepție la Iași: Filarmonica „Moldova” pregătește concerte de cameră și spectacole vocal-simfonice de Crăciun
- EU SĂNĂTOS / ANEVRISMUL DE AORTĂ – Diagnostic, risc și tratament chirurgical

