Instituţii închise sau cu program restrâns. Cu asta s-au confruntat astăzi ieşenii care au avut treabă la Finanţe ori la Casa de Pensii. Angajaţii celor două instituţii sunt extrem de nemulţumiţi de noua lege a salarizării despre care spun că efectiv îi umileşte, în condiţiile în care ei desfăşoară activităţi complexe, ce implică o responsabilitate enormă.
Trending
- EU SĂNĂTOS / Riscurile infecțioase
- LUMINA ORTODOXIEI / Cum putem răspunde practic iubirii Sfintei Treimi?
- POLITICA LA IAȘI / Despre administrație și dreptul administrativ
- DEZBATEREA ZILEI / Sprijin pentru bursieri
- Evenimentele culturale ale săptămânii, la Iași
- DEZBATEREA ZILEI / Bătălia pentru Guvern
- Trei cai furați de la o stână din Iași, recuperați de polițiști. Hoțul a fost trimis în spatele gratiilor
- Începe „Șotron 2026”: Grădina Muzeului „Vasile Pogor” se transformă în cel mai mare spațiu de joacă din Iași

