Subscribe to Updates

    Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

    What's Hot

    Colecta Națională de alimente

    5 decembrie 2025

    POLITICA LA IAȘI / Dialoguri politice si economice

    5 decembrie 2025

    DEZBATEREA ZILEI / FESTIVALUL NAȚIONAL ”CÂNTECELE IAȘULUI”

    5 decembrie 2025
    Trending
    • Colecta Națională de alimente
    • POLITICA LA IAȘI / Dialoguri politice si economice
    • DEZBATEREA ZILEI / FESTIVALUL NAȚIONAL ”CÂNTECELE IAȘULUI”
    • DEZBATEREA ZILEI / NE PAȘTE O CRIZĂ ENERGETICĂ?
    • Alegeți eleganța și răsfățul aromei cu vinurile de la Crama Varzari!
    • „Împreună hrănim speranța de Crăciun!”
    • Captură DIICOT la Sculeni: Un cetățean israelian, prins la frontieră în timp ce introducea droguri în Republica Moldova
    • Ghidul cumpărătorului: Află tot ce trebuie să știi când alegi carne de porc
    Facebook Instagram YouTube
    IasiTV LifeIasiTV Life
    • LIVE
    • Acasa
    • ELECTORAL 2024
    • EMISIUNI
      • REGINA MARIA
      • Povesti de succes
      • ROMÂNIA ESTE ȚARA MEA!
      • PODCASTUL LUI RADU PRISACARU
      • DILEME MORALE SI ETICE
      • SĂ NE RUGĂM!
      • CONTRAATAC
      • DEZBATEREA ZILEI
      • DAREA DE SEAMĂ
      • EU SĂNĂTOS
      • FAPTE BUNE
      • FAPTE ŞI DREPTURI
      • IA`ȘI EDUCĂ
      • IAȘUL TE VEDE
      • ÎN AUDIENTĂ
      • TIMPURI
      • TEATRU
      • LUMINA ORTODOXIEI
      • POLITICA LA IAȘI
      • RURALIS
      • UNGHI DREPT
      • VIAȚĂ DE ARTIST
      • CONDIMENTE
      • BUSINESS ROMANESC
      • CUVÂNT DE ÎNVĂȚĂTURĂ
      • EDIȚIE SPECIALĂ
    • STIRI
      • LOCAL
      • EVENIMENT
      • POLITIC
      • NAȚIONAL&INTERNAȚIONAL
      • ECONOMIC
      • STIRI VIDEO
      • STIRE PUB
      • SĂNĂTATE
      • SPORT
      • SHOWBIZ
      • LIFESTYLE
    • MOLDOVA
      • BACĂU
      • BOTOȘANI
      • NEAMȚ
      • SUCEAVA
      • VASLUI
    • Echipa
    • ANUNȚURI
    • TRIMITE STIREA TA
    IasiTV LifeIasiTV Life
    LIVE
    Home»Știri»LOCAL»I-a dat 50 de lei unui cerșetor din Iași, iar răspunsul a șocat-o: „Nu-ți amintești de mine?! Noi doi am fost…”
    LOCAL

    I-a dat 50 de lei unui cerșetor din Iași, iar răspunsul a șocat-o: „Nu-ți amintești de mine?! Noi doi am fost…”

    20 aprilie 2021Niciun comentariu3 Mins Read
    Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit Telegram

    După ce a fost abordată de un cerșetor care i-a cerut 20 de lei, o femeie din Iași a descoperit ceva impresionant. Emoționată de drama bărbatului, femeia i-a dat o hartie de 50 de lei, iar ceea ce a aflat a determinat-o să posteze un mesaj tulburator pe pagina de socializare.

    Întâmplarea a fost povestită pe pagina de Facebook a grupului ”Esti din Iasi daca…”. Comentariile nu au încetat să apară, vizitatorii paginii expunându-și parerea în legătura cu drama prin care a trecut cerșetorul, de-a lungul timpului. Totodata, mesajul postat în mediul online a devenit și un prilej de reflecție pentru mulți dintre vizitatorii paginii.

    ”Ieri s-a apropiat de mine un betiv, murdar și cu un aspect neîngrijit, fara pantofi si cu camasa rupta, mi-a cerut 20 de lei, i-am dat o hartie de 50 lei, mi-a spus:

    <<Multumesc frumos, sefa! Dumnezeu sa te rasplateasca>> Am exclamat – <<Ai grija de tine!>> Nu isi lua ochii de la mine, dintr-o data fata lui s-a luminat de bucurie. Mi-a spus: Nu-ti amintesti de mine? Am fost impreuna in scoala generala si la liceu, sunt Bogdan, imi spuneau caposul, pentru ca eram bun la incasat bobarnace! M-am uitat bine la el… O, Doamne! Bogdan!, desigur ca imi amintesc, odata ne-am batut si ai castigat, dar alta data m-ai aparat de un tip care urma sa ma loveasca!

    Ce s-a intamplat cu tine? Trist, mi-a spus: mi s-au intamplat de toate! Am intrat intr-o gasca, acolo alcool, tigari, femei, am lasat bortoase trei, am furat, am batut oameni, am fost in inchisoare de 7 ori, copiii mei sunt un dezastru, nu ma vor, m-am gandit sa ma sinucid de 2 ori si acum cersesc, ca sa mananc si sa beau… doar asta mi s-a intamplat!”, a scris femeia.

    ”Am lasat capul in jos si i-am spus: Ce trist! El, cu un zambet, mi-a raspus: am deja pentru ziua de azi, ai grija de tine. Si a plecat cu un pas tremurand si nesigur. Pe drum am ajuns sa ma gandesc de ce vietile noastre au luat directi diferite, daca de copiii am avut aceleasi conditii si oportunitati, si mi-am raspuns in acelasi moment!

    Diferenta intre prezentul lui si al meu au fost PARINTII MEI!!! Da, pentru ca eu am avut cea mai rea mama si cel mai rau tata din lume! In timp ce pe el il lasau sa iasa pe strada jucandu-se si facand ceea ce-i trecea prin cap, eu aveam reguli si orar, si pedepse daca nu faceam totul la timp In timp ce lui nu i se spunea nimic daca nu mergea la scoala, pe mine ma bateau daca chiuleam sau daca pur si simplu intarziam… In timp ce lui i s-a permis sa manance orice din oras, sa fumeze, sa bea, sa vorbeasca urat persoanelor in varsta! Eu, trebuia sa mananc supa de legume sau ciorba lungita, din tacamuri de pui, sa beau lapte si socata, si apa de la chiuveta! Sa fumez sau sa beau? Nici macar nu indrazneam sa vorbesc despre acest subiect!!”, a marturisit respectiva femeie.

    cersetor facebook femeie grup Iasi
    Share. Facebook WhatsApp Twitter Pinterest LinkedIn Reddit Tumblr Email Telegram

    Alte articole

    Alegeți eleganța și răsfățul aromei cu vinurile de la Crama Varzari!

    5 decembrie 2025

    „Împreună hrănim speranța de Crăciun!”

    5 decembrie 2025

    Captură DIICOT la Sculeni: Un cetățean israelian, prins la frontieră în timp ce introducea droguri în Republica Moldova

    5 decembrie 2025

    Scrie-ne părerea ta Anulează răspuns

    FACEBOOK
    Facebook Pagelike Widget
    ARTICOLE RECENTE

    Colecta Națională de alimente

    5 decembrie 2025

    POLITICA LA IAȘI / Dialoguri politice si economice

    5 decembrie 2025

    DEZBATEREA ZILEI / FESTIVALUL NAȚIONAL ”CÂNTECELE IAȘULUI”

    5 decembrie 2025

    DEZBATEREA ZILEI / NE PAȘTE O CRIZĂ ENERGETICĂ?

    5 decembrie 2025
    EVENIMENTE

    Făina ecologică, vedeta primului Târg de Bunătăți organizat la Direcția Agricolă Iași

    4 decembrie 2025

    Concerte dedicate sărbătorilor de iarnă la Palatul Culturii

    4 decembrie 2025

    Ateneul Național din Iași inaugurează cea de-a X-a ediție a Pieței de Crăciun de Moș Nicolae

    4 decembrie 2025

    „În palma ta e puterea”

    3 decembrie 2025
    Contact
      Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, Casa Modei, etajul 2

      0332 110 042

      office@iasitvlife.ro

    Despre
    Postări recente

    Colecta Națională de alimente

    5 decembrie 2025

    POLITICA LA IAȘI / Dialoguri politice si economice

    5 decembrie 2025
    Ultimele știri

    Alegeți eleganța și răsfățul aromei cu vinurile de la Crama Varzari!

    5 decembrie 2025

    „Împreună hrănim speranța de Crăciun!”

    5 decembrie 2025
    Facebook Instagram YouTube
    © 2019 - IasiTV Life. Toate drepturile rezervate.

    Creat de

    Tastați mai sus și apăsați Enter pentru a căuta. Apăsați Esc pentru a anulare.