CSM Politehnica Iasi a pierdut la Brasov intalnirea cu Sepsi Sfantu Gheorghe, cu scorul de 1-2

Dec 12, 2017

CSM Politehnica Iasi a pierdut luni seara partida impotriva celor de la Sepsi Sfantu Ghoerghe cu scorul de 1-2. Dupa 90 de minute care au semanat mai mult cu o lupta pentru mentinerea echilibrului, decat cu un meci de fotbal, iesenii au capitulat in fata elevilor lui Eugen Neagoe, chiar daca in prima repriza trupa lui Flavius Stoican a dominat atat ca posesie, cat si ca ocazii de gol. In urma acestui rezultat, Politehnica si-a spulberat aproape integral sansele la o clasare in playoff, iar de cealalta parte, Sepsi a primit o gura de oxigen importanta, spargand gheata dupa 13 partide fara victorie.