Gaz Metan Mediaș - Poli Iași 3-2. Revenire de senzație pentru elevii lui Iordănescu, de la 0-2

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 75

Written by  Sep 01, 2019

Gaz Metan Mediaș a început în forță meciul cu Poli Iași și a marcat în minutul 21, prin Fofana, însă golul a fost anulat pe motiv de offside. Apoi, Sergiu Buș a tras superb, dar Rusu a intervenit fantastic.

Golul a venit imediat după pauză, însă l-au marcat cei de la Poli Iași. Adrian Vălan a înscris din pasa perfectă a lui Breeveld. Două minute mai târziu, ieșenii au primit penalty după ce Platini a fost faultat de portarul Pleșca, iar Adrian Bălan a transformat și Poli avea deja 2-0.

Mediașul a primit și el penalty în minutul 57, după ce Dumitru Cardoso a fost faultat în careu, iar Marius Constantin a transformat. În minutul 67, Chamed a egalat pentru echipa lui Edi Iordănescu printr-o lovitură liberă perfectă, iar peste alte 6 minute, Buș a semnat golul prin care gazdele au întors scorul.

Până la final, același Buș a fost aproape de gol, însă ieșenii puteau pleca cu un punct dacă Adrian Bălan nimerea poarta în minutul 89. Gaz Metan Mediaș - Poli Iași s-a terminat 3-2.

(Sursa: Digisport.ro)