Iașiul, eșec cu Kielce. Toate rezultatele din meciurile amicale

Written by  Jan 20, 2018

Programul complet al cantonamentelor de iarnă 2018 pentru echipe din Liga I. Meciurile amicale au fost anunțate de majoritatea echipelor.

CSM Poli Iași

Reunire: 7 ianuarie
Cantonamente: Turcia/ Antalya (10-25 ianuarie)

Meciuri amicale
15 ianuarie: CSM Poli Iași – FK Olmaliq (Uzbekistan L1) 2-1
La pauză scorul a fost 1-0 pentru adversarii uzbeci, în repriza secundă golurile marcate de Frăsinescu (’60) și Cristea (’67) ne-au adus victoria. În minutul 58, Pedro a ratat un penalty.
CSM Poli: Rusu – Sin, Frăsinescu, Jagodinskis, Bădic, Cioinac, Pedro Mendes, Gavrilă, Taciuc, Zaharia, Vlădeanu. În minutul 35, Cătălin Ştefănescu şi Vlad Danale i-au înlocuit pe Zaharia şi Gavrilă. La pauză au ieşit Rusu, Sin, Bădic, Taciuc şi Vlădeanu, au intrat Koşelev, Bosoi, Pantîru, Chelaru şi Kizito.

18 ianuarie: CSM Poli Iași – FC Rostov (Rusia L1) 1-1
Pentru Poli a marcat Andrei Sin. La meci a asistat şi selecţionerul Cosmin Contra.

19 ianuarie: CSM Poli Iași – Korona Kielce (Polonia L1) 2-3
Pentru Poli a marcat Kizito, de 2 ori. Polonezii au revenit de la 0-2.

21 ianuarie: CSM Poli Iași – Cernomoreț Odessa (Ucraina L1)
23 ianuarie: CSM Poli Iași – Sandecja Nowy Sacz (Polonia L1)