Sport

Sport (2678)

FC Barcelona a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Real Madrid, într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Spaniei, în care Lionel Messi a marcat al treilea gol al catalanilor în minutul 90+2.

Sportiva Cătălina Ponor a cucerit, duminică, medalia de aur la concursul de la bârnă din cadrul Campionatelor Europene de Gimnastică de la Cluj-Napoca, probă în care Larisa Iordache a fost medaliată cu bronz.

Căpitanul nejucător al echipei de FedCup a României, Ilie Năstase, a înjurat pe toată lumea, arbitri, adversare, ziarişti, la meciul Sorana Cîrstea - Johanna Konta, de la Mamaia.

Gimnasta Cătălina Ponor s-a calificat inițial, joi, în finale la bârnă şi sol, iar Larisa Iordache în finala de la bârnă, la Campionatele Europene de la Cluj-Napoca.

FC Barcelona nu a reușit un nou miracol, iar Juventus Torino s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după 0-0 pe Camp Nou, în manșa secundă a sferturilor.

Serena Williams este însărcinată cu primul ei copil.

CSM Poli Iaşi a revenit în fruntea clasamentului din playout. Moldovenii au remizat, 0-0, cu FC Voluntari şi au egalat-o pe Gaz Metan Mediaş la puncte, 29.

Sportiva Monica Niculescu a câștigat turneul de Biel la dublu.

De acum e oficial! AC Milan și-a schimbat acționariatul și a trecut de la Fininvest, firmă deținută de Silvio Berlusconi, la chinezii de la Rossoneri Sport Investment Lux.

Pilotul român de drift Călin Ciortan a terminat pe locul 3, în etapa inaugurală a Campionatului European, care s-a disputat pe circuitul Greinbah din Austria.